Burger od Sama ve svatém Tondovi

Pokud by někdo před vámi vyslovil název Sam’s Burger Joint, minimálně devět z desíti by zřejmě typovalo, že jde o restauraci. Ale to by byla pravda jen z poloviny. Sam’s Burger je totiž zároveň jedna z nejvýznamnější klubových scén jihu Texasu, oceněná titulem “Best Live Music Venue” v letech 2010, 2011 nebo 2012. Jeho význam cizincům (kteří by náhodou nevěděli), podtrhují zarámované koncertní plakáty. Jeden letmý pohled a víte, že tady hráli the Doors, Gary Clark Jr., Jimmie Vaughan nebo nedávno zemřelý Leon Russel, jehož podpis právě teď dominuje šatně naproti pódia.

Právě na pódiu Sam’s Burger Joint v centru San Antonia, jehož stage zdobí koberce s mexickými motivy a indiánský totem, vystupujeme s Marcem Broussardem. Z New Yorku dorazila ještě další kapela Last Bandoleros. Čtyři sympaťáci, se kterými jsme na koncertních cestách po USA už několikrát sdíleli pódium. Jsou úžasní a zpívají čtyřhlasy jako Beatles. Nedávno se jim navíc podařil husarský kousek. Sting si je vybral jako vokalisty na aktuální album 57TH & 9TH a teď se s ním připravují i na světové turné. Dokonce s námi zítra nehrají v Dallasu, protože mají se Stingem živé televizní vystoupení. Připojí se až pozítří ve Woodlands.

San Antonio není naše první letošní zastávka v Texasu. V dubnu jsme tady hráli v hlavním městě Austinu a v Dallasu, takže se nám podařilo lehce zapustit kořeny. Dokonce nám několik lidí psalo na facebook, že se na koncert těší. A to potěší.

Vůbec americké publikum na naši hudbu reaguje skvěle, obzvlášť tady na jihu. Marc Broussard si myslí, že to je i tím, že jeho fanoušci hudbu přímo milují. Jsou spontánnější, přirození a nebojí se projevit, když se jim něco líbí.

fullsizerender

Přestože jsme měli za sebou 15 hodin letu, dalších pět hodin v dopravní zácpě na cestě z Houstonu ve skoro čtyřicetistupňovém vedru (a to jsme z Prahy odlétali v zimních bundách), publikum nás nabilo minimálně na týden. Když jsme pak po koncertě stěhovali kytary a aparáty do auta, doběhl nás ještě majitel klubu, šílený potetovaný týpek z velkou hudební historií, Mad Dog, že doufá, že se brzo vrátíme. A to doufáme i my, protože jsme nestihli ráno obejít ani celé sant antonské „Benátky“ – okouzlující  River Walk s domy ve vodě, nádhernými mostky, kavárnami, přírodními divadly a bežeckými trasami. V deset dopoledne už jsme seděli v autě: Směr Dallas.

img_5211