San Antonio – Austin – Dallas

V osm hodin budíček…

snídaně….

devět hodin v autě na koncert…..

vykládání aparátů a zvuková zkouška……

(po zvukovce – v lepších případech – cesta na hotel a zpět)

koncert…….

balení věcí……..

a znovu na hotel……….

Těchto osm řádků asi nejlépe vystihuje, jak to chodí na našem turné v USA, nehledě na to kde hrajeme. Možná by bylo možné dodat, že naší největší denní starostí je ještě najít jídlo, které by bylo na hony vzdálené hamburgerům a dalším smaženým variantám zdejších obědů.

Už v dubnu, jsme narazili v Austinu na síť Whole Food Market, kde najdete zdravá a skvělá jídla, takže právě tato tři slova zřejmě nejčastěji vkládáme každé ráno do googlu, když se přesunujeme na další hraní. Tentokrát jsme se zastavili – shodou okolností – v Austinu, jenž je na půl cesty mezi San Antoniem a Dallasem, a kde se nachází vůbec první a možná i největší Whole Food Market v Americe.

Austin je zvláštní město. Všichni nám tvrdí, že to je kulturní a hudební oáza Texasu, která si díky velkému vlivu zdejší univerzity drží volnomyšlenkářské prostředí v jinak velmi konzervativním státě. Večerní procházka po zdejší Šesté ulici, kde se v desítkách klubů střídají ty nejúžasnější kapely, je obrovským zážitkem, stejně jako třeba ranní běh kolem řeky s malebnými parky a systémy mostů a mostků pro běžce. Na to bohužel tentokrát nemáme čas, protože spěcháme do Dallasu.

img_3930

Dallaské Granada Theatre, kde hrajeme, je typický art decový sál, s jakými se na jihu USA často potkáváme. Něco mezi divadlem a kinem, s parketem na tanec pod pódiem a vyvýšenými sedačkami potaženými červeným brokátem v druhé části sálu. Typické jsou krásné zdobené balkóny. Nevíme, kdo tyto stavby kdysi projektoval, ale asi věděl hodně o akustice, protože zvuk je tady vždycky skvělý.

Vůbec zvukaři, které na cestách potkáváme, jsou další samostatnou kapitolou. Za pár minut po vystoupení z auta nám dávají zapomenout na hodiny prosezené v dodávce. Jsou ochotní, trpěliví, velmi rychlí a hlavně se se zvukem vždycky mazlí. Vlastně pořád nechápeme, jak za 10 minut dokáží dát dohromady tak kompaktní a přirozený sound.

img_3950

Už jsme to zmiňovali minule, ale klidně to zopakujeme. Publikum je tady naprosto skvělé! Zjistili jsme, že je hodně zajímají příběhy z naší země, obzvláště z dob komunismu. Třeba i to, jak jsme se tehdy těžko a ilegálně dostávali ke gramofonovým deskám amerických a britských kapel. Tohle vyprávění pak zakončujeme jediným coverem našeho playlistu. Písničkou Love The One You’re With z repertoáru Crosby, Stills & Nash, ze které přecházíme do závěrečné Gold.

Zdejší publikum nás pak ještě často zastavuje u stolu s našimi CD a tričky nebo i během koncertu Marca Broussardu a povídají si o jejich zemi i o té naší. Vždycky je to příjemné vyprávění, které nám v hlavách doznívá, když jsme unavení po cestě na hotel.

A co myslíte, stihneme v Dallasu navštívit downtown, podívat se na ulici, kde zastřelili Kenedyho nebo se poklonit u hrobu Stevie Ray Vaughana? Nikoliv stáváme totiž v osm a míříme směr Houston.

12721650_10153553774582252_2070707035_n

12325913_10153556460322252_1385344665_o